V ČESKÉ TELEVIZI

NAŠE VÝROBKY A JEJICH VYNÁLEZCE již zaujali i ČESKOU TELEVIZI, která do pořadu Gejzír natočila reportáž. Děkujeme všem našim členům za jejich aktivitu a vytrvalost v realizaci produktů a projektů, které pomáhají celé společnosti a životnímu prostředí.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/217562235000001/video/518952

 

Takto se řeší nedopalky ve světě . . . nepřehlížejte je! Děkujeme

Celá prezentace řešení cigaretových nedopalků ve světe – zde
Celá prezentace cigaretových nedopalků – zde

1

 

Nový zákon

Od 31.5.2017 budou všichni kuřáci „vyhnání“ před restaurace. Včera senát schválil novelu tzv. protikuřáckého zákona a chybí již pouze podpis prezidenta, který novelu bude také akceptovat https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=426885&sznu=1Sxi4wYMl2KwoTRf.
 
Co se změní od 31.5.2017 kromě „diskriminace“ kuřáků. Zvýší se nepořádek na veřejných místech, přibudou nedopalky na zemi a nedopalek není malý problém, vždyť se rozkládá přes deset let a uvolňuje do půdy a vody karcinogenní látky. Kouřením si kuřák ubližuje jen sobě, ale odhozením nedopalku na zem ubližuje nám všem. Nebuďte lhostejní k nezodpovědným kuřákům. Bojujme společně za iniciativu „Není to malý problém“, vždyť každý nedopalek, který místo na zemi skončí v koši, dělá svět lepší!
 
Děkujeme
neni-to-maly-problem

 

Český výrobek je již k objednání i v Uruguay

Uruguay řeší nepořádek z cigaretových nedopalků, který se zvýšil po zavedení zákazu kouření v restauracích. Nejvíce nedopalků končí v Oceánu v hlavním městě Montevideu. Každý musí začít sám u sebe, děkujeme.

NEDOPALKY NA RECYKLACI

Díky spolupráci s městskou částí Prahy 4 se nám podařilo již sesbírat 5 KG nedopalků na recyklaci. Děkujeme.

sber-nedopalku

DĚKUJEME

Chceme tímto poděkovat za spolupráci s Městskou částí Praha 4, která společně s námi aktivně bojuje proti nedopalkům v našich ulicích.

Edukativně informujeme širokou veřejnost o škodlivosti cigaretového nedopalku a jeho vliv na naše životní prostřední. Sesbírané cigaretové nedopalky budou recyklovány na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze unikátní metodou zplyňování.

Pomozte i vy chránit naší přírodu a vychovávat kuřáky k větší zodpovědnosti a ohleduplnosti! Děkujeme

Cedule v PDF

NATOČILI O NÁS

Jak jsem již psali, Nadační fond Čisté Město daroval Praze 4 první psí toaletu. Podívejte se na REPORTÁŽ.

STAVEBNÍ VELETRH PARDUBICE

Nadační fond Čisté Město prováděl osvětu pro čistší okolí ve kterém žijeme na stavebním veletrhu v Pardubicích. Chceme tímto poděkovat našim sponzorům, kterým není lhostejný nepořádek kolem nás, který zatěžuje přírodu a stěžuje život našim spoluobčanům.

NAPSALI O NÁS – PRAHA 4

Takto o nás píše městská část Prahy 4, která děkuje za pomoc v realizaci prostředků zlepšujících čistotu prostředí ve kterém žijeme. Mrkněte na celý článek.

Nadační fond Čisté město pomáhal na akci „Braník sobě“

10.9. Nadační fond Čisté město pomáhal na akci „Braník sobě“ s čistotou okolí od cigaretových nedopalků, prováděl osvětu a rozdával popelníčky na nedopalky. Všem zodpovědným kuřákům děkujeme!

20160910_112022 20160910_112047 20160910_124911

Připravujeme pro vás tyto akce 🙂

10.9.2016 -Nadační fond bude provádět osvětu o nutnosti udržovat pořádek a čistotu na akci Bránik sobě v Praze. Více ZDE.

30.9. – 2.10. 2016 – Nadační fond bude prezentovat svoji činnost a výrobky na Pardubické stavební výstavě v Pardubickém Ideonu. Více ZDE.

Připravuje se -Nadační fond a jeho členové se svými výrobky se představí německé veřejnosti a municipalitám na Eventu pořádaném na Velvyslanectví České republiky v Berlíně.
www.tschechien.ahk.de  www.mzv.cz
firmenvorstellung-korrigiert

Děkujeme společnosti Statech za pomoc

Jsme rádi že kouření a následné nedopalky na zemi vadí i soukromému sektoru, který společně s námi, proti tomu bojuje. Velmi si této pomoci vážíme a ceníme.

10

Dary městské části Praha 4

Dnes jsme předali dar městské části Praha 4 a to ve formě 40 kusů mobilních popelníků a instalací psího pisoáru. Děkujeme všem sponzorům, kteří se na tomto daru podíleli a přispěli tím k čistému prostředí.

Darovací smlouva_Praha 4_cast1.pdf  Darovací smlouva_Praha 4_cast2.pdf

 

Tohle nám dělá radost:-)

Napsali o nás 🙂 Mrkněte zde

Dary městu Pardubice

Nadační fond díky svým členům a sponzorům daroval městu Pardubice na udržování čistoty 50 ks mobilních popelníčků, 4 psí pisoáry a 7 závěsných obalů na psí exkrementy.

Darovací smlouva Pardubice _str.2 Darovací smlouva Pardubice _str.1

popelníčky pro Pardubice2

Stan Čisté město v Olympijském parku v Pardubicích

Postavili jsme stan, kde nabízíme popelníčky na cigarety. Také jsme instalovali psí pisoáry po celém parku.

20160811_14351020160811_145543

Olympijský park v Pardubicích

Parádní zpráva, potvrzujeme účast na Olympijském parku v Pardubicích, kde ve spolupráci  s městem budeme prezentovat a zajišťovat čistotu v parku. Mrkněte na program.
olymp-logo

Pomoc pro nevidomé

Významné instalace pomůcek pro MHD, přechody a další.
DP hl. m. Prahy 3 726 ks
Karosa, a.s. Vysoké Mýto 1 123 ks
ELVOS, s.r.o. Brno 719 ks
Dopravní podnik Drážďany 218 ks
DP města České Budějovice 143 ks
DP města Ústí nad Labem 136 ks
ČKD Trakce, a.s. Praha 130 ks
BUSE Blansko 302 ks
DP města Olomouc 27 ks
VETT Česká Lípa 15 ks
Mezinárodní letiště Praha-Ruzyně 11 ks
Česká pošta, s.p. 400 ks
Úřady práce SR 111 ks
Úřady práce ČR 331 ks
ostatní odběratelé 1 003 ks

Sběr nedopalků

Je za námi akce sbírání cigaretových nedopalků a byla úspěšná. Uklidili jsme nedopalky na Bulovce. A že jich tam bylo požehnaně, podívejte se na obrázky

.