UMYJEMTO s.r.o.

Nadační fond Čisté Město je velmi rád, že může přes svého partnera společnosti: UMYJEMTO s.r.o. aktivně řešit odstraňování grafity v našem městském prostředí a to efektivní, ekonomickou a především ekologickou metodou. Nadační fond Čisté Město bude především ve spolupráci s UMYJEMTO s.r.o. řešit osvětu, tak aby tomuto typu vandalismu nedocházelo.
Zkušenosti s prevencí a již dostavené pozitivní výsledky mají v Austrálii a v USA, kde děti ze základních škol chodí aktivně grafity odstraňovat.
Budeme velmi rádi pokud se samosprávy a široká veřejnost k této prevenci aktivně připojí a pomohou nám s osvětou a rodiče a školy výchovou, tak aby k sprejování  grafity nedocházelo.
Děkujeme
A další přílohy Grafity, Reference a Nabídka služeb.

VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU ENERSOL

Jsme velmi rádi že i naší nastávající generaci není lhostejné naše životní prostředí a zajímá ji odhozené nedopalky na zemi. Anežka Dufková a Zdeňka Blažejovská ze Střední odborné školy a Střední zdravotnické školy Benešov se přihlásili do VZDĚLÁVACÍHO PROJEKTU ENERSOL 2018 prací upozorňující na problematiku nedopalků v naší přírodě, protože i pro ně je to problém, který je velmi přehlížen. Velmi děkujeme za jejich přístup a snahu řešit tuto problematiku. jejich prezentaci si můžete prohlédnout níže . . .

NEDOPALKY NEPATŘÍ NA ZEM

16.7.2017 STARTUJE KAMPAŇ „NEDOPALKY NEPATŘÍ NA ZEM“ ve spolupráci se společností J.B.J. FILM, spol. s r.o. Petra Jákla

tiskova-zprava_nf_ciste-mesto_petr-jakl-1

kajinekghoulzizka

tiskova-zprava_nf_ciste-mesto_petr-jakl

Děkujeme JBJ FILM Petra Jákla

Velmi děkujeme společnosti JBJ FILM Petra Jákla za podporu našeho Nadačního fondu Čisté Město.

Poslechněte si Michala Jiráska

Poslechněte si Michala Jiráska, který radiu Zet vysvětlil problematiku nedopalků na zemi a jejich řešení. Děkujeme

Zdroj: Radio ZEt

COMING PLUS a.s.

Velmi si vážíme našeho člena společnosti COMING PLUS a.s., která vyvinula celosvětově unikátní kontejnery na radioaktivní odpad. Jediné na světe jsou bezúdržbové s životností 500 let. Současné kontejnery musí mít  ventil, který se musí jednou za 15-20 let mechanicky uvolnit a vypustit plyn, který se v kontejnerech hromadí. Tento proces je nákladný, jak na logistiku skladů, tak robotiku. České kontejnery jsou s materiálu, který plyn dokáže sám propouštět.
Jsme velmi hrdí na další zcela unikátní a především velmi prospěšný český výrobek!comming1

Co způsobuje cigaretový nedopalek?

Poslechněte si co způsobuje nedopalek a kolik se jich denně spotřebuje. Děkujeme
zdroj Český rozhlas plus

 

Spolupráce s německým městem Riedlingenem

Nadační fond Čisté Město navázal spolupráci s německým městem Riedlingenem, který si objednal naše sáčky na psí Exkrementy. Spolupráci budeme prohlubovat a navazovat i v ostatních německých městech. Všem děkujeme za podporu!  https://www.riedlingen-erleben.de/schon-gewusst/

 

Děkujeme

Děkujeme Praze za podporu v boji proti cigaretovým nedopalkům s unikátním kapesním popelníkem, který si můžete zakoupit od českého výrobce na www.stopnedopalkum.eu. Děkujeme všem za podporu a užívání českého „clever“ výrobku. https://www.facebook.com/prahatv/videos/754409318072818/

Protikuřácky zákon

Začal platit kontroverzní „protikuřácký“ zákon a my chceme zodpovědné kuřáky, kteří nedopalek na zem neodhodí. Proč? Protože nikdo nechceme, aby např. naše dítě mělo trvalé následky jen proto, že nedopalek „ocumlá“ nebo proto, že se nedopalek rozkládá v přírodě 15 let a uvolňuje do ní toxické a karcinogení látky. Tam kde zrovna není odpadkový koš by měl kuřák použít kapesní popelník a protože popelník musí být praktický, tak aby se používal opakovaně bude Praha 4 s námi a Pražskými službami a.s. rozdávat unikátní české popelníky-celkem 900 Ks. Přijď si zítra pro jeden pokud jsi „Pražák“ kurňa . . . přeci nebudeme znečišťovat naší ulice, kde žijeme!

http://www.praha4.cz/Kampan-CISTE-MESTO-BEZ-NEDOPALKU.html

 

pozvanka-praha-4